Masáže

Celková masáž významně zvyšuje imunitu organismu a má výrazné regenerační účinky na celé tělo a velmi kladný vliv na psychiku. Ve Vašem těle se při masáži nastartuje regenerační a detoxikační proces – povzbuzením krevního a lymfatického toku dojde k uvolnění svalstva a k vyplavování toxických látek ze svalových buněk a mezibuněčného prostoru. Při masáži se postupuje směrem od nohou k hlavě. Masírují se nohy, hýždě, záda, šíje, krk, břicho, hrudník, ruce. Masáž hýždí, břicha a hrudníku se provádí se pouze jako součást masáže celkové. Masáž hýždí má blahodárný vliv nejen na naši „sedací část“ – mohutně zatěžovanou u většiny lidí po celý den, ale také na oblast kyčlí a křížové oblasti. Masáž svalů hrudníku pomáhá uvolňovat mezižeberní svaly a uvolňuje též oblast šíje a ramen. Masáž břicha je velice jemná, povzbuzuje střevní peristaltiku.

Masáž zad
 se provádí vleže, je velice příjemná, nebolí – citlivější místa se masírují velice jemně, svaly zad se uvolňují postupně, od vrchních vrstev až po hluboko uložené svalové skupiny. Masírovaná oblast: od křížové kosti až nad lopatky, včetně podlopatkových svalů, mezižeberních svalů a svalů šíje. Bolesti zad jsou nejfrekventovanějšími obtížemi, které lidstvo sužují. Proto bychom našim zádům měli věnovat větší pozornost, dopřát jim pravidelnou masáž a každodenně je procvičit, minimálně krátkým protahováním. Při pracovních pohybových stereotypech přetěžujeme svaly, které nám umožňují vzpřímenou polohu těla, trvalým přetěžováním dochází k jejich zmohutnění, ale bohužel i ke zkrácení. Toto zkracování svalů je prvotní příčinou častých bolestí zad, později i získaných deformit páteře a degenerací páteře, počínajíc skoliózami, „kulatými zády“ a degenerací plotének konče.        

Masáž nohou – naše nohy potřebují také péči. Bolí Vás nohy po sportovním výkonu? Po dlouhém stání? Chodidla, lýtka, stehna? Dopřejte svým nohám pravidelnou masáž. Svaly se uvolní, prokrví, tělo rychleji odplaví toxické látky. Budete od nás po masáži odcházet mnohem lehčím krokem, než jste přišli. Při masáži nohou si klient nejdříve lehne na břicho. Masíruje se nejprve ploska chodidla, dále Achillova šlacha, lýtko a zadní strana stehna, obě nohy. Poté si klient lehne na záda. Masírují se prsty, nárt, kotník, bérec, koleno, přední strana stehna, obě nohy. Masáž nohou je velice příjemnou záležitostí! 

Masáž šíje –  mnohé potíže, zejména u lidí se sedavým zaměstnáním, mají svůj původ v šíjovém svalstvu. Trvale napjaté svaly vyvolávají bolesti, které se velmi často lokalizují do bodů svalových úponů. Bývá to v místech skloubení lebky s krční páteří a při vnitřních úhlech lopatek. Zde vznikají citlivé svalové zatvrdliny, velmi často jsou šíjové svaly zkráceny. Příčinou mnohých bolestí hlavy, někdy až migrén, bývají často právě špatně fungující šíjové svalstvo. Také pocity mrtvění, dřevěnění či mravenčení v prstech rukou mají zdroj v šíjové krajině. Trvalým napětím zkrácených svalů dochází k omezené hybnosti krční páteře a hlavy. Zde bývá často i zdroj blokád na krční páteři. Masáž šíje a krku dokáže v mnohých případech tyto obtíže zmírnit. Jedná se o masáž v oblasti mezi lopatkami, trapézového svalu, krční páteře až ke spodině lebeční, svalstvo po stranách krku. Uvolnění ztuhlých svalů, odstranění bloků horní části hrudní páteře, krční páteře, pomoc od bolestí hlavy.

Při masáži chodidel se masírují prsty, plosky, nárty, kotníky. Jestliže Vás ke konci dne bolívají chodidla, máte-li nohy studené nebo těžké jako z olova, zkuste si dopřát právě masáž chodidel. Je velice příjemná. Masáž chodidel uvolní a prokrví svaly v této zatížené části našeho těla. Jste lechtiví na plosce chodidla? Zesíleným přítlakem ruky na plosku mizí pocit lechtání. Vaše chodidla jsou po masáži uvolněná a prokrvená.

Masáž rukou se provádí vleže nebo vsedě, dle přání klienta. Masáž je zaměřena na prsty, dlaň, hřbet ruky, zápěstí, předloktí, oblast lokte, dále biceps, triceps a rameno. Naše ruce jsou denně velmi namáhané a abychom jim dopřáli odpočinek, relaxaci a péči, kterou si zaslouží, měli bychom jim dopřát masáž. Dlouhodobě přetěžované svaly a šlachy dlaně a předloktí mají výrazný podíl na vzniku onemocnění známých jako „syndrom karpálního tunelu“, „oštěpařský loket“ a „tenisový loket“, bolavé rameno je také velice nepříjemná záležitost. Příčinou je nejčastěji dlouhodobé přetěžování svalů ruky často spojené s výkonem povolání. Máte často „jen“ nepříjemně studené ruce? Tento problém masáž řeší – ruce zůstávají prokrvené, příjemně teplé.

Je velmi jemná masáž celého těla, slouží k uvolnění těla a mysli, odstraňuje stres a napětí, zmírňuje bolesti zad, ztuhlost šíje a přináší celkové zklidnění. Prostřednictvím měkkých technik spolu s vonnými aroma oleji, navodí stav vnitřní harmonie a klidu. Tato celková procedura s aromaterapeutickým efektem trvá 90 minut, přičemž masáž trvá 70 minut a poté ještě následuje 20 minut klidného odpočinku na masážním lůžku a celková harmonizace těla, vše za zvuku relaxační hudby.

90 minut……800,-

(plus okurkový nebo jogurtový zábal)

Medová masáž je nejen příjemným prostředkem a relaxací po náročném a stresujícím dni, ale také prostředkem, který dokáže lidské tělo zbavit škodlivých toxinů.

Díky silným účinkům medu a správných kompresních masérských hmatů na pokožku těla se masáží tělo očistí, dojde k vyčištění zanesených pórů a pokožka se prokrví. Na základě detoxikační metody dochází postupně k odstraňování nashromážděných škodlivých usazenin a toxinů z hloubky tělesných tkání.

Medová masáž se provádí na zádech klienta, jelikož toto místo patří k částem lidského těla, ve kterém je ukryto největší procento reflexních zón, díky kterým se z těla odvede nejvíce škodlivin (masáž je možno dále vykonávat na stehnech, hýždích, kolenech či obličeji). Používají se speciální kompresní hmaty s využitím lepkavosti medu. Jejich účinek spočívá v silném prokrvení pokožky, rozproudění krevního a lymfatického systému. Tím dochází k detoxikaci celého organismu od usazenin, vzniklých díky životnímu stylu a prostředí. Obnovuje se přirozená očistná schopnost fyzického těla.  Při masáži se začne aktivovat funkce, která přispívá k vylučování škodlivin z organismu prostřednictvím ledvin, střev a pokožkou vycházejí ven z těla.

Po kvalitně provedené medové masáži se klient cítí lehce, příjemně, uvolněně a mírně unaven, pokožka vykazuje známky jemnosti, hladkosti a příjemné medové vůně. K dozvukům masáže patří středně vysoká, ale příjemná únava, mírné bolesti hlavy, drobná vyrážka, menší začervenalé skvrny na pokožce. Každé lidské tělo však na masáž reaguje individuálně, tudíž může nastat situace, že po masáži nedojde vůbec k žádným negativním reakcím.

Kontraindikace – nevhodné pro: alergiky na med a včelí produkty, při otevřených ránách, žaludečních vředech, trombóze, glaukomu (zelený zákal), výrazném ochlupení zad

30 minut – 1 aplikace medu…..250,-

45 minut –  2 aplikace medu…..450,-

60 minut – 3 aplikace medu……550,-

Masáže pro těhotné představují prospěšnou a uklidňující terapii, zmírňující nepříjemné fyzické pocity, k nimž v těhotenství dochází. Minimalizují vnější známky napjaté kůže, zmírňují zachycování tekutin v těle, uvolňují stres a napětí ve svalech a kloubech způsobené vyšší hmotností. S rostoucím bříškem je nadměrně namáhána páteř i okolní svalstvo zejména v křížové oblasti, což má za následek bolesti zad. Odstraňovat napětí ve svalech v celé oblasti zad a šíje je možné jemnými hmaty, které svalstvo uvolňují a prokrvují. K podpoře krevního oběhu, snižování možnosti otoků, křečí a k prevenci křečových žil, se používají hladké a plynulé hmaty v oblasti kotníků, předních partií lýtek a stehen. Jemná masáž bříška je velmi uklidňující pro maminku i její dítě a pomáhá zmírňovat pocity napětí v těchto partiích. Zvláštností této masážní techniky je to, že působí jak na ženu, tak na dosud nenarozené dítě. Pravidelná masáž ulehčuje průběh těhotenství i porodu.

Masáž provádí PORODNÍ ASISTENTKA

Masáž je bezpečná pro ženy, které mají fyziologický průběh těhotenství, tedy ty, které nemají v anamnéze samovolné ukončení těhotenství či potraty. Pokud si nejsou ženy jisté, zda mohou jít na těhotenskou masáž (respektive na jakoukoliv masáž), doporučujeme konzultaci s ošetřujícím lékařem.

45 minut……400,-

90 minut……800,-

Masáž lávovými kameny dokáže svými účinky uspokojit i ty nejnáročnější klienty. Je to jedna z nejlepších terapií na odstranění stresu, také pomáhá při bolestech zad a kloubů. Doporučujeme především lidem, kteří jsou pod stálým časovým tlakem. Představte si teplo přicházející z vulkanických kamenů do ztuhlých svalů, kombinované s masáží. Masáž horkými kameny výborně stimuluje krevní oběh a lymfatický systém. Působí také pozitivně při snaze o urychlení regenerace tkání.  K této masáži se využívá speciálních lávových kamenů, které výborně akumulují teplo.  Po této masáži prostoupí vaše tělo krásné uvolnění a hluboký pocit tepla a relaxace

Konopný olej se používal a byl znám už po tisíce let před naším letopočtem, a to již ve starověké Číně. Je to jeden z nejcennějších olejů rostlinného původu na světě. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny, které lidský organismus potřebuje k běžnému správnému fungování. Jedná se především o esenciální mastné omega-3 a omega-6 kyseliny. Lidské tělo si je neumí vyrobit samo, proto je zapotřebí je přijímat z potravy, nebo vstřebáváním z kůže. Vysoké množství přírodního vitaminu E podporuje buněčný metabolismus a imunitní systém. Další důležitou vlastností konopného oleje je pozitivní vliv na stav pokožky. Zlepšuje suchou a problematickou pleť, kterou velmi dobře hydratuje a regeneruje, rychle se vstřebává a nedráždí.

Naše masáž konopným olejem harmonizuje nervovou soustavu, uvolňuje ztuhlé svaly a zlepšuje celkový oběh krve a lymfy a tímto i pohyblivost celého aparátu. Masáž navodí pocit hlubokého uvolnění nejen těla, ale i duše. Odměnou Vám bude úleva od každodenního stresu a vnitřního napětí.

Masáž konopným olejem pomáhá:

  • tlumit bolest,
  • uvolnit zatuhlé svaly,
  • hydratovat a regenerovat pokožku,
  • navodit pocit hlubokého uvolnění těla i duše,
  • ulevit od každodenního stresu a vnitřního napětí,
  • zlepšit regeneraci organismu,
  • zvýšit výkonnost,
  • prokrvit kůži masírované oblasti,
  • povzbudit krevní oběh a lymfatický systém,
  • zlepšit funkci imunitního systému.

Jde o klasickou masáž, která je doplněná  rašelinovým obkladem v nejvíce bolestivých místech  náchylných k zatuhnutí – šíje a/ nebo bederní oblast.  Vaše tělo může být masírováno skořicovým olejem, který má také prohřívací efekt.